Pravidla Webu

Vítáme Vás na webu iphone.funsite.cz

Celý team iphone.funsite.cz Vám přeje příjemné čtení a doufáme, že zde naleznete veškeré informace které Vám pomohou při užívání Vašeho iPhone.
Snažili jsme se zde shromáždit co nejvíce informací o tomto zařízení.

Info o serveru

Neoficiální server iphone.funsite.cz slouží pouze ke sdělování informací mezi uživateli iPhonu od společnosti Apple.
Žádná informace v tomto obsahu není zveřejněna proto, aby zpřístupnila či zjednodušila přístup třetí osobě k neoprávněnému užití přístroje.
Autoři i-phone.phorum.cz odmítají jakoukoliv spoluodpovědnost za případné poškození, zničení či nestabilitu zařízení iPhone, použitím či aplikováním návodů, postupů a instalaci souborů uvedených zde na fóru.
Žádný ze zde případně zobrazených souborů se nenachází na tomto serveru a také žádný text ve fóru přímo neodkazuje na autorské dílo jehož šíření by mohlo být v rozporu s autorským zákonem.

Obecně

Každý z uživatelů fóra je srozumněn s tím, že jakýmkoli zásahem do přístroje přichází o záruku společnosti Apple a server iphone.funsite.cz za to nenese žádnou odpovědnost.
Příspěvky uživatelů nejsou ve velké míře moderovány a iphone.funsite.cz neručí za obsah.
Zaregistrovaní uživatelé s 0 příspěvky a registrací starší 1 měsíc budou vymazáni
Toto fórum nepodporuje žádný warez, ani linkování, nekrademe cizí věci! Snažíme se tvořit vlastní a dávat je zadarmo… je zakázáno warez na fóru nabízet, linkovat, veřejně inzerovat pomoc s warezem, atd!!
Prosíme Vás, dejte si do profilu své místo bydliště, důvod je jednoduchý, pokud se třeba najde někdo, kdo by byl ochotný pomoci, může se nováček (nebo člověk, který si neví rady) na vás obrátit s prosbou o pomoc, pokud uvidí že pochází z vašeho bydliště… Apeluji tedy na ty, kteří mají chuť se o své znalosti podělit – vyplňte si bydliště (město).

Vkládaní příspěvků do fóra

Před tím, než založíte nové vlákno

Nebuďte líní hledat. To, že nemáte čas není omluva, hledejte, studujte fórum, 90% problémů je zde popsáno a vysvětleno. Naučte se hledat způsobem vhodného zadávání hesel do vyhledávače. Berte v úvahu, že je fórum česko-slovenské, že se může a nemusí vyskytovat v příspěvcích diakritika, volte různé varianty výrazů a uvažujte, jak by je autor mohl ještě (byť špatně) napsat. Podobně postupujte i při zadávání anglických názvů. Jako příklad za všechny: správný výraz Jailbreak se zde může vyskytnout i ve tvaru Jailbreake, Jailbrake, JB…

Založení nového vlákna

Pokud hledáním nedospějete k hledané informaci, umístěte svůj dotaz do příslušné kategorie a jako předmět (t.j. název tématu čili topicu) zvolte co nejvýstižnější formulaci svého problému.
U každé sekce máte vlákno, kde je vysvětleno, co v té sekci bude za diskusi, jaké příspěvky tam mají být a čeho se mají týkat.
Předmět tématu (název) formulujte tak, aby stručně popisoval problém. Vyvarujte se názvů jako „POMOOOOC“, „Prosim“, „Héééélp Pls“, „Wi-Fi“, „Nejde mi iP“ nebo „Kdo pomůže odblokovat“. Tvořte název tak, jak byste jej chtěli vidět např. v obsahu odborné knihy. Používejte především při psaní názvů topiců přesné názvosloví a pravopis. Představte si sami sebe, jak hledáte něco pomocí vyhledávače a co vám nalezení může usnadnit.
Nikdo vám neporadí pokud popíšete svůj problém např. jako: „…mně najednou nejde iPhone…“. Popište svůj problém podrobně, uveďte verzi vašeho FW a typ iPhone (1. generace, 3G) – je vhodné, mít to uvedeno v podpisu (viz), napište, co přesně jste udělali, co smazali, odkud co instalovali a podobně nežli k závadě došlo. I zde používejte přesné názvosloví a respektujte pravopis ať už v kterémkoli jazyce. Představte si sami sebe, jak hledáte něco pomocí vyhledávače a co vám nalezení může usnadnit.
Nevytvářejte zbytečně duplicity tzn. nevkládejte stejný příspěvek do více diskusí.
Máme novou strukturu fóra, pozorně se dívejte, kam své příspěvky píšete (u každé sekce je popis, co se v dané sekci řeší), moderátoři mají instrukce, že mohou špatná vlákna rovnou mazat a je na jejich benevolenci jak se rozhodnou…
Řiďte se zde stejnými pravidly jako v reálném životě. Chovejte se eticky. Nepište nic, co byste nedokázali říci druhému do očí.
Nebuďte neslušní a nenapadejte ostatní uživatele, byť jste zde skryti v anonymitě.
Nereagujte na Off Topic (OT) nebo jinak nevhodné příspěvky – použijte funkci Upozornění na příspěvek – moderátoři berou tato upozornění vážně.
Odkazy na jiné www stránky pište pomocí značky URL a to především u dlouhých adres
Je zakázáno používat značku CODE na vkládání odkazů na jiné webové stránky

Co nedělat

Zakazuje se vkládat stejné příspěvky několikrát do různých diskusí, je to zbytečné, pozorně fórum sledujeme a odpovíme dle možností každému.
Uživatel nesmí a proto nebude editovat, mazat či jinak upravovat poznámky moderátorů, pokud jsou připsány do jejich vlastního příspěvku

Úprava příspěvků

Pokud pokračujete v diskusi a nikdo vám neodpověděl, nepoužívejte tlačítko Odpověď, ale Upravit a opravte si svůj stávající příspěvek takto: Napište EDIT: a pokračujte svou další myšlenkou. Čiňte tak třeba i po několika hodinách či dnech, pokud na váš příspěvek nikdo nereagoval, tzn. váš příspěvek je stále poslední v pořadí (příklad: EDIT 15.4.) .

Citace příspěvků

Necitujte někoho, pokud odpovídáte okamžitě na jeho problém, dotaz, všeobecně příspěvek.
Necitujte celý text, snažte se vytáhnout pro citaci pouze to, co se týká problému nebo co komentujete.

Písmo v příspěvcích

Používejte pouze přednastavenou velikost písma.
Nepoužívejte barevné písmo, speciálně červené odstíny, jsou vyhrazeny pro opravy, poznámky a upozornění moderátorů.
Nepoužívejte tučné písmo v příspěvcích, je to povoleno pouze tehdy, když potřebujete určité slovo nebo důležitou krátkou část příspěvku zvýraznit.
Je zakázáno psát text VELKÝMI PÍSMENY (nap%

Stay Tuned With Us OnFacebook AndTwitter
Give Us Thanks By Like And Retweet

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich