Skype pro iPhone už podporuje telefonování přes 3G sítě

Skype je populární síť pro VOIP, teda telefonování přes internet, přičemž telefonování přes Skype je zcela zdarma a telefonování na pevné a mobilní sítě je přes Skype oproti klasickým paušálům výrazně lacinější. Kvůli obavám z přetížení 3G sítí však byla funkčnost telefonování ze Skypu pro iPhone omezená jen na Wi-Fi sítě.

V Únoru se tato politika změnila a vývojáři už mohli do svojich aplikací pro iPhone přidat i uskutečňování a přijímání hovorů přes 3G drátové sítě. Aplikace Frink, která kromě jiného umožňuje i připojení do sítě Skype, přinesla telefonování přes 3G už v únoru. Vývojáři pracující na skype pro iPhone tehdy tvrdili, že aplikace s podporou 3G je už téměř hotová. Zdá se , že to až tak celkem pravda nebyla, když se na Skype pre iPhone s podporou přes 3G sítě dostala do App Store až teď.

Díky této funkci mohou uživatelé na telefonování z iPhonu výrazně ušetřit. Data jsou v iPhone paušálech často neomezené, avšak pro minuty na telefonování to u nás neplatí. Prvotní nadšení však kazí imformace od vývojářů, podle kterých bude telefonování přes sítě Skype prostřednictvím 3G sítě bezplatné do konce roku, ale za tuto službu zavedou malý měsíční poplatek. Jeho výšku a ani odpověď na otázku, či ho bude muset zavést například i konkučenční Fring, zatím nevíme. Samozdřejmě, přes Wi-Fi sítě bude telefonování i nadále zadarmo. Nová verze přináší kromě možnosti telefonování přes 3G sítě i zlepšenou kvalitu pro Skype -> Skype hovory na iPhone 3GS a iPode touch (2. generace a novější).

Stay Tuned With Us OnFacebook AndTwitter
Give Us Thanks By Like And Retweet

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain