Jak ochránit váš windows 10 – How to protect your windows 10

CZ – Mnoho lidí jist ví jak je postavený windows 10. Update zadarmo tak to je super, ale bohužel není vše super jak se zdá. Ale naštěstí tady máme spousty lidí co nás nenechají na pospat sledování. zde ve článku najdete několik programů, které vám pomohou.

ENG – Many people sure know how it is built windows 10th Update for free so that’s cool, but unfortunately not all great as it seems. But fortunately we’ve got a lot of people who do not leave us to sleep late watching. Here in the article you will find several programs that can help.

Destroy Windows 10 Spying

CZ – Jedná se o poměrně základní program, který umožňuje uživatelům, aby širokou škálu nastavení osobních údajů měli v  jednoduchém rozhraní (uživatelsky přívetivé),aby se nemuseli hrabat v hpokročilém nastavení Windows 10

ENG – This is a fairly basic program that allows users to enable a wide range of privacy settings in one simple interface, rather than having to dig around through Windows 10’s settings.

Download Destroy Windows 10 Spying

 

Disable Win Tracking

CZ – Tato aplikace je podobné te předešlé ale o dosti jednodušší. Jedná se pouze o základní zrušení trackování.

ENG – This app is similar in intent to Destroy Windows 10 Spying, but with only four options, its focus is far more narrow.

Download Disable Win Tracking

DoNotSpy 10

CZ – Stejna varianta jako předešlé programy ale s tím rozdílem, že neumí deaktivovat reklamy ve hrách !

ENG – We have covered DoNotSpy10 before here on BGR, and it’s one of the most comprehensive options out there for taking control of your privacy in Windows 10. There’s a caveat, though: It’s freeware, but it installs Open Candy software on your PC, which will display ads automatically in other apps.

Download DoNotSpy 10

Windows 10 Privacy and S**t

CZ – Toto je jen jednoduchý dávkový soubor – zkontrolujte SI gHacks web pro podrobnosti o tom, jak vše funguje.

ENG – This is just a simple batch file — check gHacks for details on how it works.

Download Windows 10 Privacy and S**t

Windows 10 Privacy Fixer

CZ – Tato aplikace nabízí jednoduché nastavení a to pouze jedním klikem,dále také umožňuje importovat aktuální nastavení ochrany osobních údajů a podle toh zakázat to co vy chcete.

ENG – This app offers one tidy screen that lets you import your current privacy settings and then disable whichever features you want.

Download Windows 10 Privacy Fixer

W10 Privacy

CZ – Poslední, a bohužel i nejmenší, je W10 ochrana osobních údajů. Tato aplikace je jedním z nejlepších možností tam kde potřebujete detailní nastavení ochrany osobních údajů. … ale je to k dispozici pouze v němčině v současné době.

ENG – Last, and unfortunately also least, is W10 Privacy. This app is one of the best options out there in terms of covering as many privacy settings as possible… but it’s only available in German for the time being.

Download W10 Privacy

Stay Tuned With Us OnFacebook AndTwitter
Give Us Thanks By Like And Retweet

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..