Pravidla

Vítáme Vás na webu iphone.funsite.cz

Celý team iphone.funsite.cz Vám přeje příjemné čtení a doufáme, že zde naleznete veškeré informace které Vám pomohou při užívání Vašeho iPhone.
Snažili jsme se zde shromáždit co nejvíce informací o tomto zařízení.

Info o serveru

Neoficiální server iphone.funsite.cz slouží pouze ke sdělování informací mezi uživateli iPhonu od společnosti Apple.
Žádná informace v tomto obsahu není zveřejněna proto, aby zpřístupnila či zjednodušila přístup třetí osobě k neoprávněnému užití přístroje.
Autoři i-phone.phorum.cz odmítají jakoukoliv spoluodpovědnost za případné poškození, zničení či nestabilitu zařízení iPhone, použitím či aplikováním návodů, postupů a instalaci souborů uvedených zde na fóru.
Žádný ze zde případně zobrazených souborů se nenachází na tomto serveru a také žádný text ve fóru přímo neodkazuje na autorské dílo jehož šíření by mohlo být v rozporu s autorským zákonem.

Obecně

Každý z uživatelů fóra je srozumněn s tím, že jakýmkoli zásahem do přístroje přichází o záruku společnosti Apple a server iphone.funsite.cz za to nenese žádnou odpovědnost.
Příspěvky uživatelů nejsou ve velké míře moderovány a iphone.funsite.cz neručí za obsah.
Zaregistrovaní uživatelé s 0 příspěvky a registrací starší 1 měsíc budou vymazáni
Toto fórum nepodporuje žádný warez, ani linkování, nekrademe cizí věci! Snažíme se tvořit vlastní a dávat je zadarmo… je zakázáno warez na fóru nabízet, linkovat, veřejně inzerovat pomoc s warezem, atd!!
Prosíme Vás, dejte si do profilu své místo bydliště, důvod je jednoduchý, pokud se třeba najde někdo, kdo by byl ochotný pomoci, může se nováček (nebo člověk, který si neví rady) na vás obrátit s prosbou o pomoc, pokud uvidí že pochází z vašeho bydliště… Apeluji tedy na ty, kteří mají chuť se o své znalosti podělit – vyplňte si bydliště (město).

Vkládaní příspěvků do fóra

Před tím, než založíte nové vlákno

Nebuďte líní hledat. To, že nemáte čas není omluva, hledejte, studujte fórum, 90% problémů je zde popsáno a vysvětleno. Naučte se hledat způsobem vhodného zadávání hesel do vyhledávače. Berte v úvahu, že je fórum česko-slovenské, že se může a nemusí vyskytovat v příspěvcích diakritika, volte různé varianty výrazů a uvažujte, jak by je autor mohl ještě (byť špatně) napsat. Podobně postupujte i při zadávání anglických názvů. Jako příklad za všechny: správný výraz Jailbreak se zde může vyskytnout i ve tvaru Jailbreake, Jailbrake, JB…

Založení nového vlákna

Pokud hledáním nedospějete k hledané informaci, umístěte svůj dotaz do příslušné kategorie a jako předmět (t.j. název tématu čili topicu) zvolte co nejvýstižnější formulaci svého problému.
U každé sekce máte vlákno, kde je vysvětleno, co v té sekci bude za diskusi, jaké příspěvky tam mají být a čeho se mají týkat.
Předmět tématu (název) formulujte tak, aby stručně popisoval problém. Vyvarujte se názvů jako „POMOOOOC“, „Prosim“, „Héééélp Pls“, „Wi-Fi“, „Nejde mi iP“ nebo „Kdo pomůže odblokovat“. Tvořte název tak, jak byste jej chtěli vidět např. v obsahu odborné knihy. Používejte především při psaní názvů topiců přesné názvosloví a pravopis. Představte si sami sebe, jak hledáte něco pomocí vyhledávače a co vám nalezení může usnadnit.
Nikdo vám neporadí pokud popíšete svůj problém např. jako: „…mně najednou nejde iPhone…“. Popište svůj problém podrobně, uveďte verzi vašeho FW a typ iPhone (1. generace, 3G) – je vhodné, mít to uvedeno v podpisu (viz), napište, co přesně jste udělali, co smazali, odkud co instalovali a podobně nežli k závadě došlo. I zde používejte přesné názvosloví a respektujte pravopis ať už v kterémkoli jazyce. Představte si sami sebe, jak hledáte něco pomocí vyhledávače a co vám nalezení může usnadnit.
Nevytvářejte zbytečně duplicity tzn. nevkládejte stejný příspěvek do více diskusí.
Máme novou strukturu fóra, pozorně se dívejte, kam své příspěvky píšete (u každé sekce je popis, co se v dané sekci řeší), moderátoři mají instrukce, že mohou špatná vlákna rovnou mazat a je na jejich benevolenci jak se rozhodnou…
Řiďte se zde stejnými pravidly jako v reálném životě. Chovejte se eticky. Nepište nic, co byste nedokázali říci druhému do očí.
Nebuďte neslušní a nenapadejte ostatní uživatele, byť jste zde skryti v anonymitě.
Nereagujte na Off Topic (OT) nebo jinak nevhodné příspěvky – použijte funkci Upozornění na příspěvek – moderátoři berou tato upozornění vážně.
Odkazy na jiné www stránky pište pomocí značky URL a to především u dlouhých adres
Je zakázáno používat značku CODE na vkládání odkazů na jiné webové stránky

Co nedělat

Zakazuje se vkládat stejné příspěvky několikrát do různých diskusí, je to zbytečné, pozorně fórum sledujeme a odpovíme dle možností každému.
Uživatel nesmí a proto nebude editovat, mazat či jinak upravovat poznámky moderátorů, pokud jsou připsány do jejich vlastního příspěvku

Úprava příspěvků

Pokud pokračujete v diskusi a nikdo vám neodpověděl, nepoužívejte tlačítko Odpověď, ale Upravit a opravte si svůj stávající příspěvek takto: Napište EDIT: a pokračujte svou další myšlenkou. Čiňte tak třeba i po několika hodinách či dnech, pokud na váš příspěvek nikdo nereagoval, tzn. váš příspěvek je stále poslední v pořadí (příklad: EDIT 15.4.) .

Citace příspěvků

Necitujte někoho, pokud odpovídáte okamžitě na jeho problém, dotaz, všeobecně příspěvek.
Necitujte celý text, snažte se vytáhnout pro citaci pouze to, co se týká problému nebo co komentujete.

Písmo v příspěvcích

Používejte pouze přednastavenou velikost písma.
Nepoužívejte barevné písmo, speciálně červené odstíny, jsou vyhrazeny pro opravy, poznámky a upozornění moderátorů.
Nepoužívejte tučné písmo v příspěvcích, je to povoleno pouze tehdy, když potřebujete určité slovo nebo důležitou krátkou část příspěvku zvýraznit.
Je zakázáno psát text VELKÝMI PÍSMENY (např. se stisknutou klávesou CapsLock).

Vyřešené příspěvky

Pokud budete psát na fórum nějaký problém např: Nejde mi zvuk, tak po vyřešení opravte tlačítkem „Upravit“ svůj předmět čili název diskuse tak, že dáte do hranatých závorek slovo [Vyřešeno] Nejde mi zvuk (tato úprava funguje pouze u zcela prvního příspěvku v tématu). Tím bude jasné, že už s tím nemáte problém a taková diskuze bude uzamčena. Pokud autor vlákna nebo někdo z uživatelů budou mít k problému věcný dodatek, může požádat některého z moderátorů a příspěvek bude odemknut k doplnění diskuze.

Vkládání obrázků

Na fórum vkládejte obrázky a malém rozlišení a malé velikosti

1) velký obrázek nám rozhazuje layout fóra
2) pokud ukládáte obrázek na naše ftp šetřete místem
3) linkujte obrázky, šetříte tím naše místo

Nepůjde-li vám vložit obrázek do stránky přímo, využijte někrerou z webových služeb. Zde je např. postup, jak vložit obrázek na ImageShack:

Vkládání obrázků přes Imageshack http://imageshack.us/

1. Otevřít stránku http://imageshack.us/
2. Nechat zatržené Upload a stisknout Browse
3. Vyhledat obrázek
4. Klepnout na něj a Vybrat v roletové nabídce např. resize for thumbnail (ale tak budou obrázky příliš malé i po kliknutí na ně)
5. Stisknout Upload
6. Po chvíli se obrázek načte a otevře se nová stránka, kde budou odkazy
7. Zvolit řádek Thumbnail for forums (1) a odkaz zkopírovat do schránky
8. Vložit tento odkaz ke svému příspěvku a zvolit Odeslat

Administrátor a moderátoři

Odstraňování příspěvků moderátory

Příspěvek, který bude obsahovat pouze emotikony, bude vymazán.
Odstraněny budou i příspěvky s nevhodným obsahem (vulgární nebo rasistické).
Označujte svoje příspěvky, které jsou Off Topic (mimo téma) zkratkou OT. Příspěvky, které budou mimo téma a nebudou takto označeny budou smazány…
Administrátor či moderátor má právo editovat a mazat příspěvky, které porušují výše uvedená pravidla i jejich doplňky uvedené na této staně níže. Jejich rozhodnutí je konečné. Pokud nesouhlasíte s jeho postupem, kontaktujte jej formou soukromých zpráv (PM – Private Message). Administrátor ani moderátoři nemají povinnost upozorňovat přes PM uživatele o smazání jeho příspěvku.

Bany

Při hrubém porušení těchto pravidel bude uživateli udělen BAN (dočasné, nebo trvalé zamezení přístupu uživatele do fóra).

Reklama na fóru

Nelinkujte zde na fóru jakékoli komerční e-shopy bez povolení a předchozí domluvě se mnou
Pokud chcete někoho informovat o určitém výrobku, stačí uvést jeho přesný název, každý si to najde sám. Schválené servery a prodejci jsou v sekci Partneři

V podpisech nechť se neobjevují následující věci:

Odkazy na jiné www stránky tzn., pokud tam chcete mít svůj blog, nemám s tím problém, ale prezentace komerčního rázu, nebo jakékoli jiné, které si s ním nedomluvíte, budu mazat + udělovat časově omezené BANy. Je únavné neustále někomu něco vysvětlovat.
Snažte se vyvarovat používání barev, nechceme aby podpis vypadal jako papoušci v ZOO.
Je zakázáno v podpisu používat velké fonty a velké obrázky.
Podpisy nesmějí obsahovat sprostá slova, urážky a pod.
V podstatě by každý váš příspěvek měl být delší (zaujímat větší plochu) než podpis.
Administrátor si vyhrazuje právo, smazat či upravit váš podpis pokud nebude reagovat na jeho nebo moderátorovu výzvu na změnu, či úpravu.

Doplňující informace

Proč jsou na tomto fóru zakázané linky na jiné internetové obchody?

„Jak si můžete dovolit něco tu zakazovat?“, ptá se uživatel.

„Protože to je moje fórum, kolego, ne tvoje a já zde mohu mít pravidla, jaká uznám za vhodné a ty s tím nic neuděláš !“, odpovídám trpělivě.

Ale protože jsem administrátor hodný, vysvětluji to šířeji: